Úvod E-shop
Virtuálna expozícia
Virtuálna expozícia
prepojenie minulosti s modernými technológiami
Životné príbehy
Životné príbehy
za každou zmluvou sa skrýva príbeh
Konferencie a semináre
Konferencie a semináre
zvyšovanie povedomia o poisťovníctve
Vytváranie komunity
Vytváranie komunity
prepojenie ľudí naprieč poisťovníctvom
Ing. Tomáš Kromka, zakladateľ Múzea poistenia
Ing. Tomáš Kromka,
zakladateľ Múzea poistenia

Vitajte na stránkach
prvého virtuálneho múzea poistenia
na Slovensku.

Sme veľmi radi, že vás vaša vášeň, či záujem o poisťovníctvo a jeho históriu priviedla až sem.

Na tejto stránke nájdete historické artefakty z poisťovní pôsobiacich na našom území od 19 storočia po súčasnosť. Týka sa to hlavne poistných zmlúv, smaltovaných tabuliek, reklamného merkantilu a predmetov dennej potreby poisťovacej činnosti.


Cieľ a poslanie

Hlavnou úlohou nášho virtuálneho múzea je zachraňovať a zhromažďovať historické artefakty súvisiace s históriou poisťovníctva na našom území. A následne ich sprístupniť online širokej verejnosti. Úloha múzea v našom ponímaní nie je len vo vytváraní a starostlivosti o historické zbierky, ale aj v propagácii poisťovníctva ako relevantnej súčasti našich životov. V tomto duchu sa naša činnosť sústreďuje na vytváranie komunity ľudí zaujímajúcich sa o poisťovníctvo a tých, ktorým toto odvetvie prirástlo k srdcu nielen profesne, ale aj ľudsky.

Súčasťou našej činnosti v čase bude organizovanie odborných seminárov, konferencií, projekty zamerané na finančnú gramotnosť a tiež aj publikačná činnosť.

Vízia

Ako moderné múzeum chceme byť súčasťou aj budúcnosti poisťovníctva a prinášať naše expozície nielen vo fyzickej forme, ale aj ako súčasť virtuálnej reality a možno budúceho Meta sveta.

Dôležité info

História pokojného spánku

Články

Zobraziť viac článkov

Referencie

Lucia Strnad Muthová

Lucia Strnad Muthová

Riaditeľka firemnej komunikácie Allianz - Slovenská poisťovňa, Správkyňa Nadácie Allianz...

Počas uplynulých sto rokov v poisťovníctve pracovali státisíce Slovákov a riešili sa milióny poistných udalostí, spôsobených nielen živelným udalosťami. Je úžasné s akým entuziazmom sa Tomáš ujal myšlienky mapovania osudov spojených s týmto odvetvím a založil slovenské Múzeum poistenia. Čaká ho ešte dlhá a vzrušujúca cesta a so zážitkami z nej sa bude deliť s každým, kto bude chcieť spoznať zaujímavé osudy klientov, či pracovné postupy “poisťovákov” v kontexte meniacich sa ekonomických a politických súvislostí.

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

Organizátor soutěže finančních produktů Zlatá minca. Tvůrce diskusních webinářů a rozhovorů o finanční gramotnosti. Zakladatel největší slovenské FB skupiny o financích...

Muzeum pojištění je kus historie. Historie lidského myšlení, lidského chování a lidských obav. Čteme, co si lidé nechávali pojišťovat a je nám to blízké. Proto fandím Tomášovi Kromkovi v jeho práci. Je nadšenec a to se cení!

Marián Batovský

Marián Batovský

General Manager Branch Slovakia & Practice Leader Property...

Múzeum poisťovníctva je krásny počin nadšencov z radov poisťovákov. Poistenie je beh na dlhé trate a veľa z tých zmlúv, ktoré boli platne pred sto a viac rokmi, by boli v rovnakom rozsahu dojednane aj dnes, a to nielen poisťovňou ale aj klientom. na druhej strane vidíme pokrok, ktorý sme ako odvetvie za posledné roky dosiahli a všetko nove čo nás ešte čaká, je potrebne dokumentovať a v tom želám Múzeu poisťovníctva veľa úspechov.

  múzeum galéria archív poistné zmluvy dokumenty história poistenia

Partnerstvo

Nadácia Allianz Allianz - Slovenská poisťovňa, a. s. Zlatá minca
Ako nás môžete podporiť?